Оснащення комп'ютерним обладнанням соціальну сферу
16 днів проти насильства
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Новобогданівська ТГ дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Основними завданнями акції є:
- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
На виконання Плану заходів з проведення Національної кампанії «Стоп насильству!», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.12.2010 року № 2154-р, та відповідно до рекомендацій щодо проведення щорічної акції «16 днів проти насильства», затвердженого наказом Мінсоцполітики від 17.09.2012 року № 581, у Новобогданівській ТГ здійснювалися заходи із попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
До акції долучаються загальноосвітні школи, які братимуть участь у запланованих заходах. Це і проведення конкурсу дитячого малюнку, анкетування на виявлення насильства в сім'ї та школі, бібліотечна виставка «16 днів проти насильства», проведення виховних годин на тему «Види і форми насильства в сім’ї», «Попередження домашнього насильства», «Профілактика ВІЛ-інфекцій та СНІДУ», годин спілкування на теми: «Вплив алкоголю, наркотиків, тютюнопаління на поведінку людини», «Життя це мить. Зумій його прожити», «Профілактиці шкідливих звичок», «Зроби свій вибір: здоров’я – чи алкоголь і цигарка?».
Проводяться профілактичні бесіди та роз`яснювальна робота у неблагополучних сім`ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, в сім`ях, в яких виховуються неповнолітні діти, багатодітних та малозабезпечених сім`ях на теми «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання», «Попередження домашнього насильства».
Якщо Ви постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі та потребуєте соціально-психологічної допомоги звертайтесь за адресою: вул. Центральна, 45 с. Новобогданівка каб. №8, 9; тел. 44 65 53.
Для отримання екстреної допомоги необхідно звернутися за наступними номерами:
- Екстрений виклик поліції «102» (цілодобово).
- Гаряча лінія для жертв домашнього насильства в Україні «15-47».
- Національна «гаряча лінія» з питань запобігання насильству та захисту прав дітей «0-800-500-335» (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або «116-123» (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів)
- Гаряча лінія безплатної правової допомоги «0-800-213-103».
- Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації «(061) 764 67 42».
Міністерством внутрішніх справ України створено чат-бот #ДійПротиНасильства у месенджері Telegram, який допомагає запобігати домашньому насильству.
Чат-бот надає максимально вичерпну інформацію про домашнє насильство. За його допомогою можна викликати поліцію та «швидку допомогу», зв’язатися зі спеціалістами безоплатної правової допомоги, які нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі.
також чат-бот містить контакти інших служб допомоги, надає визначення домашнього насильства та як йому протидіяти, роз’яснює повноваження органів і установ, котрі здійснюють надають допомогу із запобігання та протидії домашньому насильству.
НЕ ВАГАЙТЕСЬ, ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ.
ЗУПИНИМО ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО!!!
Соціальні ролики:
Кожній дитині потрібна родина
Протидія торгівлі людьми в умовах пандемії COVID-19
Державна допомога для постраждалих від торгівлі людьми
Правова допомога постраждалим від торгівлі людьми
Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 20.07.2018 р. № 1051 „Про надання об'єднаним територіальним громадам технічної підтримки, щодо виконання функцій у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей”, наприкінці січня 2019 року розпочалося постачання комп’ютерного обладнання у перші 101 ОТГ (з 234 відібраних з урахуванням пропозицій обласних державних адміністрацій). Новобогданівська ОТГ отримала 25.01.2019 року техніку для укомплектування робочих місць працівників соціальної сфери, а саме працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення виконкомів, працівників служб у справах дітей та фахівців із соціальної роботи. Новобогданівська сільська рада отримала:
- Ноутбук Acer TMP259-G2 – 2 шт.
- Монітор Acer K222HQLGb – 2 шт.
- Системний блок Impression P+ - 2 шт.
- Клавіатура TRUST CLASSICLINE KEYBOARD UKR - 2шт
- Маніпулятор типу «миша» TRUST OPTICAL MOUSE BLEK - 4 шт.
- Багатофункціональний пристрій A4 OKI MB472dnv – 4 шт.
- Маршрутизатор TP-LINK ARCHER C20 – 1 шт.
Оснащення комп’ютерним обладнанням відбувається в межах виконання проекту Світового Банку та Міністерства соціальної політики України «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» та заходу «Удосконалення адміністрування виплат і послуг».